“Egzorcysta” film, dokument reżyserii Dominika Tarczyńskiego

O autorze filmu:

DOMINIK TARCZYŃSKI, 32 lata, jest absolwentem Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, założycielem oraz Prezesem Stowarzyszenia "Wspólnota Katolików CHARYZMATYCY" zajmującego się między innymi ewangelizacją w mediach poprzez filmy i reportaże. Od stycznia 2009 przez ponad rok pełnił funkcję Dyrektora Oddziału Telewizji Polskiej w Kielcach, a następnie pracował jako dyrektor w warszawskiej centrali TVP. W latach 2003-2008 animator wspólnoty w Katedrze Westminster w Londynie, szef informacji w londyńskim Radiu Orła gdzie prowadził popularną audycje muzyki chrześcijańskiej: "Uwielbienie Na Antenie". Dominik Tarczyński był także asystentem świeckim, czołowego brytyjskiego egzorcysty, ks. Jeremiego Daviesa który wspólnie z o.Gabriele Amorth'em założył Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów. Jest autorem filmu "Kolumbia - świadectwo dla świata" który zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie. Dominik Tarczynski także autorem dwóch filmowych wywiadów z egzorcystą watykańskim, a także reżyserem oraz producentem dokumentu o powstającym na Filipinach, największym na świecie sanktuarium maryjnym.

 

Gabriele Amorth to oficjalny egzorcysta papieski oraz przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. W trakcie swojej wieloletniej posługi przeprowadził ok. 70 000 egzorcyzmów.

Poniżej film, dokument "Egzorcysta"

 ze strony you tube: http://www.youtube.com/watch?v=SMJRSVFXrlg

 

W filmie tym, w ponad godzinnej rozmowie p. D. Tarczynskiego z o. Amorthem, o. Amorth dzieli się swoim doświadczeniem ale także radami dla osób świeckich które chcą posługiwać modlitwą o uwolnienie oraz jako osoby asystujące egzorcystom. Do księży którzy czują się powołani do posługi egzorcysty kierowane są konkretne rady dotyczące tego jak zacząć swoją posługę aby uniknąć wielu błędów.

 

Kommentar schreiben

Kommentare: 1
  • #1

    Justyna (Freitag, 17 Februar 2017 17:48)

    osobiscie bardziej do mnie trafil film "Walka z szatanem" w rezyszerii Konrada Szolajskiego