Wspomnienie św. Antoniego Padewskiego

Jeśli szukasz cudów, idź do Antoniego...

 

 Myli się ten, kto myśli, że cuda dokonane za przyczyną św. Antoniego zdarzały się tylko w odległych czasach, w których Święty chodził po ziemi. Tymczasem wokół nas pełno jest ludzi, którzy za jego wstawiennictwem otrzymali od Boga rozmaite łaski. Aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do dwumiesięcznika Posłaniec św. Antoniego z Padwy. Można tam znaleźć listy ludzi, którzy doświadczyli szczególnej opieki tego wielkiego wspomożyciela. 

Okazuje się, że nie bez powodu najpopularniejsza pieśń o św. Antonim zaczyna się od słów: "Jeśli szukasz cudów, idź do Antoniego, wszelkich łask dowody odbierzesz od niego". 

 

 Pomógł i tym razem

 

 

Wiele dawnych źródeł opisujących życie św. Antoniego podaje historię o tym, jak Święty uratował dziecko przed poparzeniem się wrzącą wodą. Podobna historia zdarzyła się w czasach współczesnych. Pewna dziewczynka z Rumunii imieniem Gianina została bardzo ciężko poparzona. Lekarze powiedzieli matce, że gdyby nawet dziewczynka przeżyła, jej ciało pozostanie na zawsze okaleczone. Zrozpaczona matka Gianiny udała się po pomoc do bazyliki "Il Santo" w Padwie. Tam spotkała "wolontariuszy nadziei" działających przy antoniańskim sanktuarium. Pomogli oni znaleźć lekarzy, którzy podjęli się przeprowadzić skomplikowaną i kosztowną operację za darmo, zaś resztę kosztów związanych z leczeniem Gianiny pokryli ludzie dobrej woli. Rodzina Gianiny wierzy, że bez pomocy Świętego z Padwy tak szczęśliwy splot okoliczności nie byłby możliwy. 

 

MODLITWA DO ŚW. ANTONIEGO

 

Kłaniamy się Tobie, Święty Antoni, wielki nasz Patronie. Prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają Twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach.

 

Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo – świętego z Padwy – w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym.

 

Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej.

 

 

Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Kommentar schreiben

Kommentare: 0