SPRAWA EUROPY ZOSTAŁA ODDANA W ODPOWIEDNIE DŁONIE...

mehr lesen 2 Kommentare

PIELGRZYMKA DO LIBANU - 7.11. - 17.11.2013

mehr lesen 0 Kommentare

MEKSYK Z JUKATANEM - NAJWIĘKSZY ODPUST ŚWIATA!

RAMOWY PROGRAM:

Codziennym punktem programu jest Msza Święta.

 

DZIEŃ 1: WYLOT

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo-paszportowa, wylot do miasta Meksyk. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

 

DZIEŃ 2 : MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – XOCHIMILCO

Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk i Msza Święta. Wizyta na Placu Trzech Kultur, będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Zwiedzanie części historycznej Meksyku - Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivery, Katedra Metropolitalna. Wizyta w Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba.

Powrót do hotelu. Kolacja.

 

DZIEŃ 3: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – PIRAMIDY TEOTIHUACAN

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan, dawnego centrum ceremonialno-administracyjnego Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Słońca, Księżyca i Pierzastego Węża; możliwość wejścia na piramidy, z widokiem na Aleję Zmarłych i cały kompleks archeologiczny. Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja tequili i pulque. Obiad w restauracji w pobliżu piramid. Przejazd do Puebli, nocleg.

 

DZIEŃ 4: PUEBLA – OAXACA

Śniadanie. Zwiedzanie Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym urokliwych budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Msza Święta w katedrze lub Kaplicy Różańcowej. Spacer na targ El Parian z regionalnym rękodziełem i smakołykami. Na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Przejazd do Oaxaca, spacer po starówce miasta z urokliwymi kamienicami w kolonialnym stylu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja.

 

DZIEŃ 5: OAXACA – MONTE ALBAN – TULE – MITLA - TEHUNATEPEC

Śniadanie, wyjazd. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków, Monte Alban. W programie z m.in. Gran Plaza czyli wielki plac, grobowce, świątynie, obserwatorium astronomiczne i boisko starożytnych Olmeków. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Przejazd do Mitli, centrum religijnego i nekropolii władców plemienia Zapoteków, z fasadami prekolumbijskich budynków, ozdobionych geometrycznymi, kamiennymi mozaikami. Odwiedzimy kościół św. Pawła wybudowany przez hiszpańskich konkwistadorów oraz Muzeum Frissel de Arte Zapoteco, eksponujące wykopaliska prekolumbijskie z okolicznych miejsc. Msza Święta. Wizyta w wytwórni mezcala połączona z degustacją. Kolacja, nocleg w Tehuantepec.

 

DZIEŃ 6: TEHUNATEPEC -KANIONSUMIDERO–SANJUANCHAMULA–SANCRISTOBALDELASCASAS

Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych. Śniadanie w formie box lunch (na wynos). Podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Rejs łodzią po rzece Grijalva w słynnym kanionie EL SUMIDERO (1,5h), którego urwiste ściany dochodzą do 1000 m wysokości! Podziwianie niezwykłych formacji skalnych, flory i fauny (krokodylii, małp i ptaków). Przejazd do San Juan Chamula. Przy głównym placu, pełnym kramów z płodami ziemi stoi najbardziej niezwykły kościół katolicki, jaki zapewne uda się Państwu zobaczyć w Meksyku. Podłogę pokrywa sosnowe igliwie, które ma odpędzać złe duchy, a zarazem jest wierzchnim nakryciem Matki Ziemi, nie ma księdza, ławek i pulpitu. Wokół migocą tysiące świeczek ustawionych na podłodze i przy ołtarzach, tworząc mistyczną poświatę. Potomkowie dumnych Majów – Tzotzilowie, zapalają je, aby błagać o zdrowie i szczęście, a także żeby rzucały uroki. Modlitwa odbywa się w formie śpiewu w archaicznym dialekcie Tzotzil. Indianie znajdują się w swoistym transie, popijając przy tym posh - tradycyjny alkoholowy trunek, powstały z fermentacji trzciny cukrowej. To obrzędy religijne, które łączą elementy katolickie z pogańskimi, jeszcze z czasów prekolumbijskich. Wizyta w Zinacantan. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Kolacja w lokalnej restauracji, Msza Święta i nocleg.

 

DZIEŃ 7: SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – PUSZCZA LAKANDOŃSKA – WODOSPADY AGUA AZUL - PALENQUE

Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych. Wyjazd do Puszczy Lakandońskiej, zamieszkiwanej przez grupę etniczną Lakandonów. Śniadanie. Lakandoni uważają się za prawowitych spadkobierców starożytnych Majów z Palenque, Yaxchilánu i Bonampaku. Są politeistami, żyją w poligamii, zawierają małżeństwa tylko ze sobą, odprawiają pełne kolorytu ceremonie w tzw. domu bogów, produkują piwo z kory drzewa balche, polują za pomocą sideł i dmuchawki, zbierają i uprawiają zioła. Przejazd do Wodospadów Agua Azul ukrytych wśród tropikalnej roślinności; zachęcamy do odświeżającej kąpieli. Msza Św. w kościele Santo Domingo. Przejazd do strefy archeologicznej Palenque. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 8: CAMPECHE - MERIDA

Śniadanie. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Msza Święta. Transfer do miasta Merida, które powstało na miejscu miasta Majów. Dzisiaj stanowi ważny kurort wypoczynkowy. W stolicy stanu Jukatan, zwanej również „Paryżem Zachodu” lub „Białym Miastem”, będzie można zobaczyć m.in. Pałac Rządowy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, najstarszą katedrę na kontynencie amerykańskim oraz przespacerować się po słynnym pasażu Montejo. Czas wolny na spacer po mieście. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 9: MERIDA – IZAMAL – CHICHEN ITZA – RIWIERA MAYA

Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Zatrzymamy się w tętniącym życiem miasteczku Izamal. To urocze, “żółte miasto”, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 r. miało miejsce spotkanie Papieża Jana Pawła II z Indianami. Zwiedzanie Chichen-Itza, miasta wpisanego na listę UNESCO i ogłoszonego jednym z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Warto zobaczyć Piramidę Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote, Ołtarz Czaszek, Świętą Cenotę, Obserwatorium Astronomiczne. W Chichen Itza zachwyca również zespół przepięknie zdobionych kolumn w Grupo de las Mil Columnas w kompleksie, który obejmuje Świątynię Wojowników, Świątynię Boga Chaca oraz Łaźnię Parową. Czas na zakup pamiątek. Przejazd na Riwierę Maya do hotelu z opcją wyżywienia all inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski i napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne). Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny.

 

DZIEŃ 10: RIWIERA MAYA

Wypoczynek na Riwierze Maya, czas na plażowanie i kąpiele w morzu. Do dyspozycji opcja wyżywienia all inclusive. Msza Święta w hotelowej kaplicy.

 

DZIEŃ 11: CANCUN – MEXICO CITY

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Cancun, przelot do Mexico City, przesiadka na lot powrotny do Polski.

 

DZIEŃ 12: PRZYLOT

Przylot.

 

  

WYLOT Z FRANKFURTU

1-12.12.2013 – 12 dni

 

8 790 zł

 

INNE MOŻLIWE TERMINY

09-20.11.2013 – 12 dni

 

8 790 zł

 

17-28.11.2013 – 12 dni

 

8 790 zł

 

CENA ZAWIERA: bilet lotniczy Frankfurt-Meksyk-Meksyk (cena biletu może ulec zmianie) (bezpłatny catering na pokładzie samolotu), opłaty lotniskowe, koszt przelotu lokalnego Cancun-Mexico City, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, bilety wstępu, zakwaterowanie w hotelach 3,5* i 4* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie podczas części objazdowej i All inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski + napoje) podczas wypoczynku na Jukatanie, opiekę polskiego pilota, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, bagaż.

CENA NIE ZAWIERA: obligatoryjnych napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników 50 USD/os., wydatków własnych, wycieczek wymienionych w programie jako opcjonalne.

UWAGI:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym.
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 2,5% kosztu imprezy.
4. Księża zabierają w podróż jedynie albę, stułę, zestaw tzw. „mały ksiądz” i dokument upoważniający do celebrowania Mszy Świętej.
5. Kurs USD przyjęty do kalkulacji 3,2 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i USD (na oddzielne konto dolarowe Konsorcjum PBP).
6. Warunkiem wjazdu do Meksyku dla obywateli Polski jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane podane do rezerwacji muszą być zgodne z paszportem.

 

 

 

 

ARMENIA - KRAJ PIERWSZYCH CHRZEŚCIJAN, KRAJ NOEGO. PROPOZYCJA WYJAZDU NA 9 DNI! ŚWIETNA CENA I PROGRAM! SAMOLOT+WYŻYWIENIE+PILOT+AUTOBUS!

NOE - BUDOWA ARKI
NOE - BUDOWA ARKI
mehr lesen 0 Kommentare

TERMINE


APRIL:

12/13-20.04.2013

 

MAI:

10/11-18.05.2013

 

JUNI:

07/08-15.06.2013

21/22-29.06.2013

 

JULI:

05/06-13.07.2013

19/20-27.07.2013

 

AUGUST:

09/10-17.08.2013

 

SEPTEMBER:

27/28.09-05.10.2013

 

OKTOBER:

04/05-12.10.2013

18/19-26.10.2013

 

9 TAGE/ 8 NÄCHTE REISEPROGRAMM FÜR 2013

 

1. Tag,  Die Hauptstadt Jerewan 

Ankunft in Jerewan am frühen Morgen. Begrüssung durch den armenischen Reiseleiter und Bustransfer ins Hotel. Einchecken und Ausruhen.

 

Heute steht auf dem Programm die Stadtrundfahrt durch Jerewan mit Besichtigung der wichtigsten Sehenswürdigkeiten der Stadt. Jerewan ist eine von den ältesten Städten der Welt wurde im Jahre 782 v.Chr. auf dem Hügel Arin Berd gegründet. Nach einem Blick auf die Stadt von dem Aussichtspunkt - Besichtigung von Matenadaran. Im Museum Matenadaran werden mehr als 25000 Handschriften aufbewahrt, die sehr wertvoll für die Untersuchung der Sprache und Kultur sind. In der Haupthalle sind kostbare Handschriften aus den 5. bis 17. Jh. ausgestellt. Danach steht der Zizernakaberd auf dem Programm, ein Hügel, auf dem sich das Mahnmal und das Museum für die Opfer des Genozides an Armeniern im Jahre 1915 befinden. Zeit zum Ausruhen nach der schlaflosen Nacht. Abendessen und Übernachtung in Jerewan.

 

2. Tag,  Jerewan – Aschtarak - Jerewan

Nach dem Frühstück Fahrt zur Festung Amberd. Das ist die einzige relativ gut erhaltene Festung aus dem mittelalterischen Armenien. Die Festung befindet sich über 2000m hoch auf dem Berg Aragats. Neben der Festung sieht man eine von den feinsten Kirchen Armeniens. Weiterfahrt in Richtung der Stadt Aschtarak. Besichtigung zwei Klosterkomplexe Saghmosavank und Hovhannavank, die voneinander nur 5 km entfernt sind und zu den schönsten Klöstern des Mittelalters gehören. Beide befinden sich an der wunderschönen Schlucht des Flusses Kasach. Mittagessen in einem Restaurant in Aschtarak. Weiterahrt zur Stadt Aschtarak. Im Zentrum der Stadt steht die kleine Familienkirche Karmravor mit dem Ziegeldach aus dem 7. Jh.Rückfahrt nach Jerewan. Abendessen und Übernachtung in Jerewan.

 

 

3. Tag,  Jerewan – Alaverdi – Jerewan

Heute liegt die Fahrt nach Norden des Landes. Die Stadt Alaverdi ist die letzte armenische Stadt im Norden, nah an der georgischen Grenze. Nicht weit von Alaverdi befinden sich zwei grosse Klosterkomplexe Armeniens Sanahin und Haghpat. Beide gehörem zum Weltkulturerbe von UNSCO und bestehen aus Kirchen, Vorkirchen, Skriptorien, Glockentürme, im Haghpat sieht man auch ein mittelalterisches Refektorium. Die Strasse zur Stadt Alawerdi liegt dem Fluss Debed mit der atemberaubenden Schlucht entlang. Die Landschaft hier bezaubert. Rückfahrt nach Jerewan. Abendessen und Übernachtung in Jerewan.

 

 

4. Tag, Jerewan – Edschmiatsin– Jerewan (am Sonntag)

Die Fahrt nach Edschmiatsin. Dieser Ort ist das geistliche Zentrum aller Armenier. Hier befinden sich die Hauptkathedrale und der Sitz des Oberhauptes der armenischen Kirche (Katolikos) . Am Sonntag kann man hier an dem armenischen Gottesdienst teilnehmen. Auf dem Rückweg steht im Programm noch die Ruinen der majestätischen Palastkirche Zwartnots aus dem 7 Jh. Nach der Rückfahrt nach Jerewan besteht noch eine Möglichkeit das höchst interessante historische Museum Armeniens zu besichtigen. Auf dem Wunsch kann man noch den Flohmarkt besuchen. Übernachtung in Jerewan.   

 

 

5. Tag, Dilidjan – Sewansee – Jerewan

Nach dem Frühstück und Auschecken Fahrt zum Kloster Goschavank, wo sich einmal eine berühmte Universität befand. Die Fahrt liegt über die Stadt Dilijan. Feiterfahrt zum Sewansee. Besichtigung der zwei kleinen Kirchen auf der Halbinsel. In einer von den Kirchen steht ein interessanter Kreuzstein aus dem 13. Jh. Mittagessen in einem Restaurant am See. Im Menü – Fisch aus dem See. Nach dem Essen Besuch eines Friedhofes im Dorf Noraduz, wo mehr als 900 Kreuzsteine aus den verschiedenen Jahrhunderten zu sehen sind. Rückfahrt nach Jerewan. Abendessen und Übernachtung in Jerewan.

 

 

6. Tag, Jerewan – Chor Wirab – Noravank - Jerewan  

Morgens Fahrt über die legendäre Seidenstrasse nach dem Süden des Landes. Das Kloster Chor Wirap – ein Heiligtum der armenisch-apostolischen Kirche und Wallfahrtsort für Armenier aus der ganzen Welt, ist eng mit der Verbreitung des Christentums in Armenien verbunden. Hier befindet sich die Tiefe Grube, wo der Hl. Grigor der Erleuchter (unser erster Katolikos) 13 lange Jahte eingesperrt war. Im Hintergrund des Klosters erhebt sich der biblische Berg Ararat. Die Fahrt geht weiter nach Süden zu dem Kloster Noravank, das eine Perle der armenischen sakralen Baukunst des Mittelalters ist. Hier Mittagessen in einem Restaurant. Rückfahrt nach Jerewan. Abendessen und Übernachtung in Jerewan.

 

 

 

7. Tag, Jerewan – Garni – Berg Ararat – Geghard – Jerewan 

Am diesen Tag führt der Weg zum heidnischen Tempel Garni aus dem 1. Jh. nach Chr. Unterwegs kann man vom Tscharents´bogen, benannt nach dem bekannten armenischen Dichter den biblischen Berg Ararat bewundern. Von hier bietet sich eine herrliche Aussicht auf den biblischen Berg. Nicht weit vom Tempel steht das Höhlenkloster Geghard, eine der bedeutendsten Wallfahrtsstätten Armeniens. Mittagessen im Dorf Garni mit Lawasch (armenisches Fladenbrot). Zuschauen und Teilnahme am Lawaschbacken mit den Dorffrauen. Bewirtung Lawasch mit Käse und Kräuter. Rückfahrt nach Jerewan. Besuch der Markthalle. Abschiedsabendessen in einem landestypischen Restaurant mit der Folklore. Abendessen und Übernachtung in Jerewan.

 

8. Tag, Transfer zum Flughafen - Abreise

 

 

9 TAGE/ 8 NÄCHTE  REISEPROGRAMM FÜR 2013

MIT ÜBERNACHTUNGEN IN JEREWAN

 

1. Tag Abreise vom Heimatland

2. Tag Ankunft in Jerewan /Transfer ins Hotel/ Einchecken/ Ausruhen

 

11:00 Besichtigung  Jerewans

 •  Frühstück im Hotel
 •  Stadtrundfahrt durch Jerewan
 •  Mutter-Armenien (Panorama auf die Stadt Jerewan)
 •  Matenadaran (Museum für die alten Handschriften)
 •  Mitagessen im Restaurant
 •  Zizernakaberd (Schwalbenfestung-Mahnmal und Museum für Opfer des 

      Genozides von 1915).

 •  Abendessen im Restaurant
 •  Übernachtung in Jerewan 

 3.Tag 09:00 Ausflug nach Aschtarak und Amberd

 •  Frühstück im Hotel
 •  Amberd (Alte Festung und Kirche der Fürstenfamilie Pahlavuni, X-XIII)
 •  Die Kirchen  Hovhanavank und Saghmossavank (X-XIII Jh.)
 •  Mittagessen im Restaurant 
 •  Die Stadt Aschtarak; die Karmravorkirche (VII Jh.)
 •  Rückfahrt nach Jerewan  
 •  Abendessen im Restaurant
 •  Übernachtung in Jerewan

4.Tag 08:30 Ausflug nach Alaverdi 

 •  Frühstück im Hotel
 •  Die Stadt Alaverdi 
 •  Der Klosterkomplex Sanahin (X Jh.)
 •  Mittagessen
 •  Der Klosterkomplex Haghpat (X-XII Jh.)
 •  Rückfahrt nach Jerewan
 • Abendessen im Restaurant im Hotel
 • Übernachtung in Jerewan

5.Tag 09:00 Ausflug nach Edschmiatsin 

 • Frühstück im Hotel
 • Die Kirche der Hl. Hripssimeh (VII Jh.)
 • Die Hauptkathedrale  IV Jh. (Gottesdienst am  Sonntag) 
 • Mittagessen im Restaurant
 • Ruinen von Swartnotz (der Tempel der Himmelsscharen, VII Jh.)
 • Rückfahrt nach Jerewan
 • Das Historische Museum
 • Vernisage (Flohmarkt am Wochenende)
 • Abendessen im Restaurant

6.Tag 09:00 Ausflug nach Sewan-See und Goschavank

 • Frühstück im Hotel
 • Die Statue “Achthamar“
 • Klosterkomplex Goshavank (XII -XIII Jh.)
 • Der Sewansee
 • Halbinsel am Sewansee
 • Die Kirchen auf der Halbinsel  (IX Jh.) 
 • Mittagessen 
 • Noratuz (Friedhof mit den Kreuzsteinen)
 • Rückfahrt nach Jerewan
 • Abendessen im Restaurant
 • Übernachtung in Jerewan

7.Tag 09:00 Ausflug nach Chor Wirap - Noravank 

 • Frühstück im Hotel
 • Das Kloster Chor Wirap (Tiefe Grube)
 • Das Kloster Noravank (XII-XIII Jh.)
 • Mittagessen 
 • Rückfahrt nach Jerewan
 • Abendessen im Restaurant
 • Übernachtung in Jerewan

8. Tag 09:00 Ausflug nach Garni-Geghard

 • Frühstück im Hotel
 • Jeghische Tscharents Bogen (Blick auf den Berg Ararat)
 • Garni (heidnischer Sonnentempel,  I Jh)
 • Geghard (Höhlenkloster, XII-XIII Jh.)
 • Mittagessen im Dorfhaus (Zuschauen und helfen den Frauen, die im Ofen armenisches Fladenbrot – Lawasch - backen. Bewirtung Lawasch mit Käse und Kräuter)
 • Rückfahrt nach Jerewan 
 • Besuch der Markthalle
 • Frei Zeit
 • Abschiedsabendessen
 • Übernachtung in Jerewan

 

9.Tag Auschecken/Transfer zum Flughafen/ Abflug         

 

TARIF FÜR DAS PAKET FIT IN 2013

(Pro Person in USD)

HOTELS

Pers.

4  

Pers.

6  

Pers.

Pers.

10  Pers.

12  Pers.

14  Pers.

EZ-Zuschlag

GOLDEN TULIP   5*

$ 1370

$ 1165

$ 1110

$ 1065

$ 1025

$ 1005

$ 990

$ 385 

METROPOL  4*

$ 1130

$ 925

$ 870

$ 825

$ 785

$ 765

$ 750

$ 275

ANI PLAZA

 4*

$ 1145

$ 940

$ 885

$ 840 

$ 800

$ 780

$ 765

$ 180

HRAZDAN

3*

$ 1060

$ 855

$ 800

$ 755

$ 715

$ 695

$ 680

$ 145

 

 

TARIF  FÜR DAS PAKET FÜR GRUPPEN IN 2013  

(Pro Person in USD)


HOTELS

16+1  Pers.

20+1  Pers.

25+1  Pers.

30+1  Pers.

35+1  Pers.

40+1  Pers.

45+1  Pers.

EZ-Zuschlag

GOLDEN TULIP   5*

$ 1055

$ 985

$ 965

$ 950

$ 940

$ 930

$ 920 

$ 375

METROPOL

4*

$ 790

$ 735

$ 715

$ 700

$ 690

$ 680

$ 670

$ 265

ANI PLAZA

 4*

$ 805

$ 750

$ 730

$ 715

$ 705

$ 695

$ 685

$ 160

HRAZDAN

3*

$ 715

$ 665

$ 645

$ 630

$ 620

$ 610

$ 600

$ 135

 

 

Inkludierte Leistungen:

 • Transfers (Flughafen-Hotel-Flughafen)
 • Tourtransporte und Reiseleitung 
 • Eintrittsgeld für alle Sehenswürdigkeiten;
 • Einchecken am frühen Morgen nach der Ankuft;
 • 7 Übernachtungen in einem von obengenannten Hotels in Jerewan
 • Verpflegung: Vollpension 
 • 1 Flasche Wasser pro Person täglich 

Nicht inkludierte Leistungen:

 • Reiseversicherung
 • Alkoholische Getränke
 • Trinkgelder
 • Ausgaben persönlicher Art

 

 

PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

1. Dzień

Spotkanie na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Salonik. Transfer z Salonik i zwiedzanie miasta: Kościół św. Demetriusza – największy kościół Grecji, Łuk Galeriana, Rotunda, Ag. Sofia, Biała Wieża, Muzeum Archeologiczne. Następnie przejazd na Półwysep Chalcydycki, obiadokolacja w hotelu i nocleg.

2. Dzień

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Kavali – portu do którego przypłynął św. Paweł: imaret, panorama portu, pomnik Mochameda Alego, kaplica katolicka. Następnie przejazd do Apolonii (Bema św Pawła) i Amfipolis (pomnik nad rzeką Strimon).
Przejazd w kierunku Drama i Filippi. Zwiedzanie Lidia
miejsca pierwszego chrztu udzielonego przez św. Pawła w Europie – współczesne baptysterium. Następnie zwiedzanie Filippi miasta gdzie św. Paweł głosił Ewangelię: Agora, Via Egnatia, świątynie chrześcijaoskie, więzienie św. Pawła, teatr.

Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

3. Dzień

Śniadanie w hotelu. Rejs wokół półwyspu Athos z Republiką Monastyrialną (Aghios Oros). Przejazd do Werii – starożytnej Berei, gdzie św. Paweł ukrywał się przed Żydami z Salonik (Kouvuklion św. Pawła, spacer po mieście, kościoły bizantyjskie, wzgórze , z którego Święty przemawiał)
Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg

4. Dzień

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie zawieszonych w chmurach klasztorów prawosławnych w Meteorach.
Przejazd do Delf
zwiedzanie wykopalisk i Muzeum Archeologicznego w miejscu starożytnego sanktuarium Apolla słynnego z przepowiedni Pytii.

Kolacja i nocleg w Delfach

5. Dzień

Śniadanie w hotelu. Prezjazd do Aten. Zwiedzanie miasta: Akropol, Aeropag, Agora, objazd miasta, Stadion Olimpijski, Grób Nieznanego Żołnierza, Katedra Katolicka św Dionizego.
Obiadokolacja i nocleg w Atenach

6. Dzień

niadanie w hotelu. Przejazd na Peloponez nad słynnym Kanałem Korynckim. Zwiedzanie Starożytnego Koryntu, gdzie św. Paweł nauczał i gdzie napisał słynne Listy do Koryntian. Kolejnymi punktami programu będą starożytne Mykeny z Lwią Bramą oraz Grobem Agamemnona, Epidauros z starożytnym amfiteatrem oraz Nafplion – pierwsza stolica nowożytnej Grecji.

Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7. Dzień

Śniadanie w hotelu. Rano przejazd na zwiedzanie Patras z Kościołem św. Andrzeja z jego relikwiami w miejscu męczeoskiej śmierci apostoła. Następnie powrót do hotelu i czas na relaks. Kolacja w hotelu i nocleg

8. Dzień

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Atenach. Przelot do Polski.

 

Cena zawiera: NA ZAPYTYNIE!
- 7
noclegów w hotelach ** i ***
-
wyżywienie zgodne z programem – śniadania i kolacje za wyjątkiem rejsu z Grecji do Włoch - opiekę pilota-przewodnika na całej trasie
- usługa przewodników lokalnych
- transport autokarem klimatyzowanym
- ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera:
-
wydatków własnych
- kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i rejsu wokół Republiki Monastyrjalnej Athos – około 100 €