1 Listopada nie ma zamiennika halloween-owego!

1 LISTOPADA - 1 NOVEMBER - ŚWIĘTO NASZYCH UKOCHANYCH KTÓRZY ZMARLI...EIN FEST VON UNSEREN LIEBSTEN GESTORBENEN...

Was Christen wissen sollen über Halloween - Merkblatt! Hoch interessant!

Download
Halloween-Merkblatt.pdf
Adobe Acrobat Dokument 262.8 KB

Ein Angebot für die Kids?

Halloween steht vor der Tür.
"Was soll ch denn machen" sagt eine Mutter "den Kindern gefällt es ja so gut". Bieten wir Alternativen an!Halloween - wiele się o tym wydarzeniu w ostatnich latach na przełomie października i listopada mówi. Dla dzieci jest to świetna rozrywka, dla nauczycieli chwyt na zmobilizowanie uczniów do samodzielnej pracy, dla handlowców - zysk. Czy jednak te niewinne zabawy w diabły, czarownice, strachy i śmierć na pewno są takie niewinne?

Czytając o Halloween spotykam się głównie z dwoma postawami: pierwsza: Halloween to tylko niewinna, nieszkodliwa zabawa; druga: Halloween to niebezpieczne wejście w obręb działania mocy demonicznych. Postanowiłem więc nieco poszukać, poczytać, posłuchać i obejrzeć dostępnych materiałów. Wynik moich poszukiwań niestety bardzo mnie zmartwił...

Doreen Irving była praktykująca okultystka po swoim nawróceniu napisała książkę pt. "Uwolniona, by służyć Chrystusowi". W tej to właśnie książce możemy przeczytać "Prawdziwi czarodzieje cieszą się, gdy chrześcijanie biorą udział w demonicznych tradycjach. Bardzo często demony mają dostęp do wielu ludzi. Czy myślicie, że TRICK or TREAT (psikus albo poczęstunek) - to przeszłość bez żadnego znaczenia dzisiaj? W USA okultyzm nieustannie zabija w czasie Halloween. W Australii media podają o powtarzających się corocznie ofiarach składanych z ludzi w Melbourne i Brisbone".

Glenn Hobbs były satanista, wychowywany i kształtowany od najmłodszych lat do służby najwyższego kapłana w jednym z kościołów satanistycznych w jednym z wywiadów mówi „Sataniści traktują nas [bawiących się w Halloween] jako zasłonę dymną". Opisuje sytuację kiedy na ołtarzu w czas Halloween zamordowano małą dziewczynkę (wtedy rówieśniczkę Hobbsa) jako ofiarę dla Szatana. Glen Hobbs uważa, że zabawa w Halloween to bardzo niebezpieczna zabawa, która może doprowadzić do wielu duchowych problemów, ale także jest przykrywką dla grup satanistycznych, które w czasie kiedy dzieci biegają od domu do domu przebrane za czarownice, diabły, upiory i śmierć zbierając cukierki, dokonują rytualnych mordów nie tylko na zwierzętach, ale także właśnie na małych dzieciach.

Przytoczę jeszcze słowa dwóch osób, pierwszą będzie Patricia (nazwiska nie podano w celu nie ujawniania tożsamości kobiety) kapłanka druidyczna, drugą osobą będzie Sarah Królowa Czarownic w Niemczech w latach 90tych ubiegłego wieku. Patricia w filmie "Halloween trick or treat" mówi „Ktokolwiek je [demony] przyzywa nie pojawiają się fizycznie, ale czuje się ich obecność, są tam duchowo...". Sarah w tym samym filmie mówi „Istnieje taka możliwość, że siły, które wezwiesz opętają cię, przejmą nad tobą kontrolę".

Nawet nie biorąc pod uwagę tych słów (co jednak wydaje mi się niewłaściwe), trzeba zastanowić się nad tym czy faktycznie ta radosna zabawa w Halloween ma coś wspólnego z satanistami i demonami.

Bardzo krótko o historii Halloween

Początek tego święta pogańskiego datuje się na ok 2000 lat przed narodzeniem Chrystusa. Celtyccy druidowie (magowie, ludzie posiadający tajemnicze, magiczne moce), na powitanie nowego roku odprawiali różnego rodzaju rytuały, które nierzadko kończyły się składaniem ofiar z ludzi dla boga Samhain. Chodzili od domu do domu z prośbą o młodą dziewczynę, dziewicę właśnie na tę ofiarę. Kiedy prośba druidów nie była spełniana, przeklinali taki dom i wydawali mieszkańców we władze demonów, które same miały wziąć ofiarę, której domownicy nie chcieli darować. Stąd wzięła się praktyka "psikus albo poczęstunek" (Trick or Treat).

Sataniści w drugiej połowie XX wieku przejęli święto Halloween. W 1966 roku kiedy powstał Kościół Szatana w San Francisco, jego założyciel Anton Szandor LaVey w Biblii Szatana napisał, że święto Halloween jest najważniejszym powszechnym świętem satanistów. Jeden z dzisiejszych największych autorytetów w Polsce w dziedzinie demonologii i sekt jezuita ojciec Aleksander Posacki w jednym z wywiadów mówi, że Halloween dla satanisty jest trzecim najważniejszym świętem, po jego narodzinach dla Szatana i zaślubinach z nim.

Wysłuchaj krótkiego wywiadu z ojcem Aleksandrem Posackim:

O. Aleksander Posacki SJ (ur. 25 lipca 1957[1]) – polski kapłan katolicki, jezuita, teolog katolicki, filozof.
Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1987[1]. Studiował w Krakowie, Warszawie i Rzymie. Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim uzyskał stopień doktora filozofii na podstawie pracy L'esperienza tragica come iniziazione: Lev Šestov. W 2010 uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych (z zakresu teologii duchowości).
Jest profesorem na Wydziale Filozoficznym (Instytut Kulturoznawstwa) Akademii "Ignatianum" w Krakowie. Wykłada również na Wydziale Teologii KUL (Instytut Teologii Duchowości KUL – Katedra Teologii Duchowości Katolickiej). Jest członkiem zwyczajnym Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości.
Współpracuje z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i "Naszym Dziennikiem"[2]. Jest autorem wielu książek poświęconych teologii duchowości, w tym szczególnie zagrożeniom duchowym opisanym z perspektywy katolickiej.

http://egzorcyzmy.katolik.pl/multimedia/dzieci-i-mlodziez/734-halloween-igraszki-z-diablem

Dlaczego zabawa w Halloween jest niebezpieczna?

Przyzywanie rzeczywistości duchowej nigdy nie zostaje bez odzewu. Nawet jeśli Halloween jest przez nas traktowane jako zabawa. Rzeczywistość duchowa (złe duchy, demony) widzą ludzkie zaangażowanie i zezwolenie na działanie w naszym życiu. Praktyka wielu egzorcystów pokazuje, że nawet nieświadoma zabawa w wywoływanie duchów, przyzywanie zmarłych czy przebieranie się za demony bądź śmierć może mieć groźne skutki w naszym życiu.

Jak na razie wychodzi na to, że pisząc o Halloween straszę demonami. Oczywiście nie jest tak, że automatycznie, jeśli nasze dziecko przebierze się raz na zabawę Halloween, będzie opętane. Niemniej jednak, znane są, choćby wspomnianemu wyżej ojcu Aleksandrowi Posackiemu, przypadki osób, które po jednej "zabawie" w wywoływanie duchów czy przebieranie się za demony, musiały zgłosić się po pomoc do egzorcysty, bo np. zaczęły przeżywać w nocy dziwne strachy, widziały ciemne postaci, nie potrafiły zapanować nad ruchami własnego ciała, mówiły zmienionym głosem w dziwnym języku. Dlatego właśnie osobiście byłbym daleki od pozwalania dzieciom na uczestniczenie w zabawach Halloween, podczas których złe moce autentycznie działają w ludziach. Oczywiście przekładając to na zabawny, uroczy wręcz obrazek gromadki dzieci, która puka do drzwi i prosi o smakołyk słowami "cukierek albo psikus" nikt nie przypuszczałby, że taka zabawa może mieć jakikolwiek zły wpływ na nasze życie. Wiedząc jednak jakie korzenie ma ta zabawa, nie można stać spokojnie z boku patrząc jak nasze dzieci igrają z duchowym zagrożeniem.

Halloween to tak naprawdę zabawa zmarłymi, zabawa śmiercią, zabawa demonami... Dzisiejsze, nowoczesne społeczeństwo oczywiście rzadko uznaje istnienie Szatana i demonów, a nawet jeśli, to nie uważa zła, które się w naszym życiu dzieje, za jego dzieło. Dlatego właśnie tak trudno przekonać ludzi o tym, że przebieranie się za upiory i czarownice nie pozostanie bez skutku. Jeszcze raz w tym miejscu chcę napisać, że skutkiem nie musi (choć może) być od razu duchowe opętanie. Skutkiem może być dalsza chęć do przebierania się za demony, chęć oglądania drastycznych filmów, chęć kontaktowania się z tajemniczymi zaświatami... Te z kolei mogą prowadzić do grzechu i odrzucenia Boga, który jedyny może wyrwać nas z mocy Złego.

Inną sprawą jest wypieranie przez Halloween naszej narodowej, chrześcijańskiej tradycji. Święto Wszystkich Zmarłych, to dzień, w którym czcimy pamięć o wszystkich zmarłych, którzy nie są oficjalnie wyniesieni na ołtarze, a swoim życiem świadczyli o Bogu i Jego zbawieniu dla człowieka. Halloween natomiast zamiast czcić pamięć zmarłych, przyzywa ciemne moce w postaci przebierających się dzieci, a także i dorosłych w najprzeróżniejsze strachy. Święto Wszystkich Świętych to wydarzenie religijne (celebrowanie świętości Boga w świętych zmarłych), Halloween natomiast ma podstawy magiczne (kult demonów). Święto Wszystkich Świętych modlimy się nad grobami zmarłych, Halloween to spirytyzm (w wielkim skrócie przyzywanie duchów) poprzez utożsamianie się z ich symbolami.

Na sam koniec chciałbym przytoczyć dwie wypowiedzi. Pierwsza to słowa pani socjolog, prof. Haliny Mielickiej, która kilka lat temu dla TVP udzieliła krótkiego wywiadu. W wywiadzie tym powiedziała m.in słowa „Zabawa ze śmiercią jest bardzo niebezpieczna". Druga wypowiedź natomiast, to Słowa Boga wypowiedziane przez św. Pawła w Pierwszym Liście do Koryntian "Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś? Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów" (1 Kor 10,19-22).

Zabraniając dzieciom uczestniczenia w zabawach Halloweenowych organizowanych, np. w szkołach warto żebyśmy potrafili zorganizować dla nich coś w zamian. Tutaj jednak mogę tylko polecić własną kreatywność. Z pewnością dzieci wysoko będą sobie cenić wspólną zabawę z rodzicami, gdzie poświęcimy czas tylko im i nikomu innemu, tłumacząc przy tym, dlaczego Halloween jest złe. Oczywiście ostateczna decyzja zależy do Ciebie drogi Czytelniku, ja tylko starałem się przedstawić kilka faktów o tym zwodniczym wydarzeniu.

http://misjonarze-wroclaw.pl/index.php/aktualnosci/221-prawda-o-halloween;

autor: Michał Misztal /www.jezus.com.p 

 


Kommentar schreiben

Kommentare: 0